Login for faster access to the best deals. Click here if you don't have an account.

SATILIK ARSA: FINIKE KALE MAH. AKDENİZ'E 150 MTS/LAND FOR IMMEDIATE SALE: FINIKE KALE MAH. 150 MTS TO MEDITTERANEAN SEA Sahibinden / By Owner

9 months ago Turkey Property For Sale Finike   2.5K views
Location: Finike
Price: ₺ --

Arsa, villaların bulunduğu premium bir mahallede yer almaktadır. D400'den tırmanan dolambaçlı bir yol, arabayla bir dakikadan daha kısa sürede ulaşılan arsaya ulaşıyor. Arazi konumu, mahremiyeti güzel yat limanına erişim kolaylığı ile dengeler.

Sokak, temiz ve güvenli bir mahallede her iki tarafta düzenli ve modern bungalovlarla iyi gelişmiştir. Arnavut kaldırımlıdır ve özel otoparkları vardır. Arsa, Akdeniz manzaralı daire veya tripleks villa yapmaya uygundur.

Finike'yi Kaş'a bağlayan D400'e giden biri 40 metre, diğeri yaklaşık 100 metre uzaklıkta iki basamaklı merdiven var. Yürüyerek D400'e 5 dakikadan, restoranların bulunduğu Finike yat limanına ise 10 dakikadan kısa sürede ulaşılabilir. Marinada harika restoranlar ve mağazalar var.

Bu ilan sahibi tarafından WhatsApp üzerinden ulaşılabilir. [***] İstediğiniz zaman ulaşın! Teşekkürler.

--------

The street is well developed with neat and modern bungalows on either side in a clean and safe neighborhood. It is cobbled and has designated car parks. The land is suitable to build flats or a triplex villa with views of the Mediterranean.

There are two sets of steps, one that is 40 meters away and another about 100 meters away that leads to the D400 connecting Finike with Kas. The D400 can be accessed in less than 5 minutes by foot and the Finike marina with restaurants in less than 10 minutes by foot. The marina has some great restaurants and shops.

This advertisement is put by the owner who can be reached via WhatsApp. Reach out anytime! Thank you.

Additional Details

Condition New
Size 306 square metres